Şahin Motor Yatakları’nı (SMY) ziyarete gelen Auto Care Association (ABD Otomotiv Aftermarket Sanayi Derneği) heyeti, otomotiv imalat sanayinin global merkezlerinden biri olan TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) TOSB (Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) İstanbul’da çok katılımlı bir aksiyonda yer aldı. Auto Care heyetinin SMY ziyaretinde, Türkiye ve ABD arasında otomotiv endüstrisinde işbirliklerinin oluşabileceği önemli görüşmeler gerçekleşti.

 

Üç gün süren etkinlikler TAYSAD tarafından organize edildi. 27 Mayıs 2015 tarihinde TAYSAD’da yapılan ön toplantıya katılan SMY, 28 Mayıs 2015’de ABD’de Satış Sonrası Sanayiyi temsil eden ve bünyesinde ABD satış sonrasında öncü firmalar da dahil olmak üzere 2 binden fazla üyebulunduran Auto Care Association’dan gelen heyeti fabrikada ağırladı. Heyete katılanlar arasında; Autocare ABD Otomotiv Aftermarket Sanayi Derneği Toplantı ve Etkinlik Bölümü Başkan Vekili Arlene Davis, National Auto Parts Warehouse Satış Temsilcisi Isaac Mishael, National Pronto Derneği Başkan Yardımcısı ve 1Parts Global Aftermarket Servisleri’nin Başkan Yardımcısı Mike Mohler, Autocare Ağır Ticari Araç Dağıtım Derneği Direktörü ve Devlet ile İlişkiler Departman Direktörü Sheila Andrews yer aldı.

 

SMY yönetimi tarafından sunum yapılmasının ardından heyete fabrika gezdirildi. Heyet ile ABD aftermarket pazarı dinamikleri, diğer pazarlara göre farkları ve Amerika pazarına girmenin imkan ve yöntemleri konuşuldu. Çok değerli bilgi alışverişinde bulunulan ziyarette, ABD aftermarket pazarındaki tedarikçiler için öne çıkan parametreler görüşüldü. SMY ve heyet arasında bilgi alışverişinin devam edeceğinin karşılıklı belirtilmesi ile görüşme tamamlandı.