1955 yılında döküm kalın yatak imal eden küçük bir atölye olarak işe başlayan Şahin Motor Yatakları (SMY), 60. yılı onuruna 2 Mayıs Cumartesi günü personel pikniği düzenledi. Fabrikanın bahçesinde organize edilen 60. Yıl Personel Pikniğine 150 çalışan eşleri ve çocuklarıyla katıldı.

1955 yılında döküm kalın yatak imal eden küçük bir atölye olarak işe başlayan Şahin Motor Yatakları (SMY), 60. yılı onuruna 2 Mayıs Cumartesi günü personel pikniği düzenledi. Fabrikanın bahçesinde organize edilen 60. Yıl Personel Pikniğine 150 çalışan eşleri ve çocuklarıyla katıldı.

 

 

Piknikte en çok dikkat çeken nokta ise ailelerle birlikte yapılan serbest fabrika gezisi oldu. Çalışan personel, eşleri ve çocuklarına ilk işe başladıkları tarihten bu yana hangi makinelerde çalıştıklarını gösterirken, üretim aşamalarını anlatmaları ve her yaştan çocukların velilerinin nerede ve nasıl çalıştıklarını görmeleri duygusal anların yaşanmasına vesile oldu. Personel çalıştığı makine önünde aileleriyle fotoğraflar selfie (özçekim) yaptı.

 

 

 

SMY 60. yılının gururunu yaşarken personel de çok uzun yıllardır SMY’de çalışıyor olmaktan dolayı onurlandırıldılar. 22 ile 31 yıl aralığında çalışan 9 personele kıdem plaketleri verildi. Ayrıca 60. yıl nedeniyle çekilen fabrika tanıtım filminde oynayan 8 personele de Oscar plaketleri ve tanıtım filminde oynadıkları anlardan çekilmiş

fotoğrafları, Yılın En Gizemli Oyuncusu ve Yılın En Ciddi Oyuncusu gibi esprili kategorilerle verildi.

 

 

Piknikte konuşan SMY Genel Müdürü Rasim Akyalı, “Şahin Motor Yatakları, siz değerli çalışanlarımız ile birlikte yarattığı değerler sayesinde 60 yılını başarı ve istikrarla geride bırakmıştır. Sizlerin özverisi ile sağlanan müşterileri memnuniyeti neticesinde uzun bir geleceğe güvenle bakıyoruz. 60 yılda edindiğimiz birikim ile bir dönüm noktası yaratmak ve daha nice 60. yıllara taşıyacağımız Şahin Motor Yatakları’nın yenilikçi vizyonunu taçlandırmak için yeni bir görsel kimlik çalışması yaptık. Yeni logomuzun her bir rengi hep beraber yarattığımız değerlere olan inançla oluşturuldu. Logomuzda her birinizin emeği, birikimi ve özverili çalışmasının imzası var. Yeni logomuzda kırmızı renk, yüksek enerjimizi ve araştırma ruhumuzu; yeşil, çevreye olan duyarlılığımızı; lacivert ise deneyim, istikrar ve kalitemizi temsil etmektedir. 60 yıldır yürüdüğümüz bu yolda böylesine kıymetli bir hikayenin en önemli kahramanları olan sizlere tek tek teşekkür etmek isteriz” dedi.

 

 

SMY Yönetim Kurulu Pazarlama Danışmanı Selen Aysu ise, “Her yıl yaptığımız yenilikler ve attığımız sağlam adımlar bizleri bugünlere taşıdı. Birlikte uzun yıllar çalışmamız sayesinde oluşturduğumuz benzersiz tecrübe birikimi ile daha nice 60. yıllara hep birlikte gireceğimize olan inancımızla hepinize tekrar tekrar teşekkür ederiz” dedi.

 

Personel pikniğinde yetişkinler ve çocuklar için bahçeye yerleştirilen oyun aktiviteleri pikniğe gelenlerin hem iyi vakit geçirmelerini hem de kaynaşmalarını sağladı. Geniş bir menü ve mangal ile her katılımcıya hitap eden yemekler ve ardından oynanan yöresel oyunlar ile piknik devam etti.