Şahin üretim hatlarına ürün girişleri, planlama bölümü tarafından haftalık planlara bölünerek açılan iş emirlerini baz alarak, ürün teknik resimlerine göre yapılır. Ürün guruplarına göre üretim hatları spesifik olarak oluşturulmuştur. Üretilecek ürünün gerektirdiği proseslere göre hatlar şöyle gruplanmaktadır: 

- Soğuk şekillendirme (Değişik mekanik ve hidrolik pres gruplarında)
- Talaşlı imalat (Line tezgahları veya CNC tornalar)
- Broş operasyonları (Yarım yükseklik ve Cidar broşlama)
- Elektroliz yöntemiyle kaplama yapma (Prosesi gereken yataklarda)

Broş ve kaplama operasyonlarında mikron mertebesinde (mm'nin binde biri) işlem yapılmaktadır.

Eleman yapısı, çalıştığı tezgahlarda deneyimli, bütün kalite spesifikasyonlarına hakim, konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Tezgahların teknik kapasiteleri sürekli attırılmakta, piyasa şartlarına göre değişen talebe göre yeni tezgah adaptasyonları yapılmaktadır. 

Üretim birimlerinin sevk ve idaresi üretim hücrelerinde uzun yıllar çalışıp başarılı olan tezgah operatörlerinin birim başlarına formen olarak atanmasıyla yapılmaktadır. Kendi konularına hakim formenler veya usta elemanlar proseslerde çıkabilecek her türlü soruna hızla müdahale edip üretim yönetmeni ve diğer destek birimleriyle işbirliği yaparak dinamik çözümler üretmektedir.

Üretim hatlarındaki tüm prosesler ISO 14001 ve ISO/TS 16949 kalite standartlarına göre denetim ve kayıt altında tutulmakta, her türlü izlenebilirlik koşulu sağlanmaktadır.