top of page

Kalite

Anasayfa >Teknik > Kalite

Motor yatağı, motorun en önemli parçalarından biridir. Üretimi yüksek hassasiyet gerektiren bir parçadır. Bu sebeple ölçü toleransları son derece düşüktür. Motor yatağının kaliteli olması krank milindeki sürtünme ve aşınmayı azaltarak motor ömrünün uzun olmasını sağlar.


"Kaliteli ürünler üreterek müşteri memnuniyetini sağlamak" kalite politikamızın ilk maddesidir. Bu sebeple ürün ve hizmetlerimizde kalitenin sağlanması için uluslar arası standartlara göre Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları yürütülmekte ve sürekli geliştirilmektedir. Ayrıca her yıl bağımsız denetim kuruluşları tarafından çalışmalarımızın kalite standartlarına uygunluğu denetlenmektedir.

Firmamızda süreçlerin hedeflerle yönetimi esastır. Müşteri odaklı oluşturulan süreçlerimizi sürekli iyileştirmek için hedeflerimiz her yıl yenilenmektedir. 

Firmamızda yüksek kalitede motor yatağı üretmek için üretimin her aşaması farklı kalite kontrol teknikleri ile denetlenir. Kalite kontrol, hammaddeden başlayıp sevkiyata kadar devam eden bir süreçtir. Gerekli kontroller fiziksel, kimyasal ve mikroyapı laboratuarlarımızda yürütülmektedir.

 

Ürüne yönelik kontroller; hammadde kontrol, ilk ürün onayı, proses denetimi, göz kontrol, son kontrol, paketleme kontrol, mamul denetleme ve sevkiyat kontrolü şeklinde sıralanmaktadır.

Firmamız ISO 9001:2015 ve IATF 16949:2016 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Kalite belgelerimizi görmek için tıklayınız.

 

bottom of page