T-Performans

Anasayfa Ürünler > T-Performans

(TP) T-Performans Yataklar:

T Performans-Serisi motor yatakları, yeni nesil motorların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla daha sert ve güçlendirilmiş yüzey özellikleri ile, daha güçlü bir yapıya sahip olarak üretilmiştir. Bunun bir sonucu olarak SMY yeni T-Serisi Motor yatakları, daha fazla yük altında çalışıp, daha az yorulan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır ve uygulama sonrası fabrika çıkış verilerine en yakın performansı sağlayarak problemsiz bir kullanım sürecini hedeflemektedir. Motor yataklarını araç üzerine monte etmeden önce MUTLAKA aşağıdaki bilgilendirme, uyarı ve yine aşağıdaki tabloda verilmiş olan kullanılabilecek marka/model detaylarını dikkatle inceleyiniz ve TP Serisi ürünü önerilerimiz dahilinde kullandığınızdan emin olunuz.

 

Uyarılar:

- SMY T-Serisi Motor Yatakları aracın model yılı, motor gücü (kW) ve emisyon seviyesine bağlı olarak kendi içinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bir sonraki kısımda verilmiş olan tablodan, MUTLAKA araç ruhsatı üzerindeki “Motor Gücü” verisini doğrulayarak uygun motor yatağı aldığınızdan emin olunuz.

- T-Performance Motor Yatakları sadece aşağıdaki tabloda listelenmiş motorlarda kullanılabilir, farklı motor tiplerinde kullanımı uygun değildir.

- Motora uygulama yapılırken, üzerinde TP ibaresi bulunan yarım yataklar (shell’ler) KESİNLİKLE üst parça olarak kullanılmalıdır. 

Tavsiyeler

- Montaj sonrası Turbo motorlarda aracın ilk 20 dakika boyunca 1500 devir/dakika’yı aşmayacak şekilde, sonraki 40 dakika boyunca ise 4.000 devir/dakika’yı aşılmayacak şekilde kullanılması motorun verimliliği ve güvenliği için tavsiye olunur.

- Bu işlemin sonunda motor yağı ve yağ filtresi değişimi tavsiye edilmekle birlikte, nihai karar son kullanıcının inisiyatifindedir.

DİKKAT !!! Yukarıdaki uyarı ve önerilerin dikkate alınmaması veya belirtilen kuralların uygulanmaması haricinde doğabilecek sorumluluklardan SMY kesinlikle sorumlu değildir.

EURO-5 VE EURO-6 MOTORLARDA KULLANIMI UYGUN DEĞİLDİR.

 
www.sahin.com.tr                                                                             info@sahin.com.tr
Cumhuriyet Mah. 2252 Sok. No: 1 41400 Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE
+90 444 6 746 / 444 6 SHN      +90 (262) 653-3101