top of page

T-Performans

Anasayfa Ürünler > T-Performans

T82_SMY RED SERI_CALISMA.jpg

(TP) T-Performans Yataklar:

T Performans-Serisi motor yatakları, yeni nesil motorların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla daha sert ve güçlendirilmiş yüzey özellikleri ile, daha güçlü bir yapıya sahip olarak üretilmiştir. Bunun bir sonucu olarak SMY yeni T-Serisi Motor yatakları, daha fazla yük altında çalışıp, daha az yorulan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır ve uygulama sonrası fabrika çıkış verilerine en yakın performansı sağlayarak problemsiz bir kullanım sürecini hedeflemektedir. Motor yataklarını araç üzerine monte etmeden önce MUTLAKA aşağıdaki bilgilendirme, uyarı ve yine aşağıdaki tabloda verilmiş olan kullanılabilecek marka/model detaylarını dikkatle inceleyiniz ve TP Serisi ürünü önerilerimiz dahilinde kullandığınızdan emin olunuz.

Uyarılar:

- SMY T-Serisi Motor Yatakları aracın model yılı, motor gücü (kW) ve emisyon seviyesine bağlı olarak kendi içinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bir sonraki kısımda verilmiş olan tablodan, MUTLAKA araç ruhsatı üzerindeki “Motor Gücü” verisini doğrulayarak uygun motor yatağı aldığınızdan emin olunuz.

- T-Performance Motor Yatakları sadece aşağıdaki tabloda listelenmiş motorlarda kullanılabilir, farklı motor tiplerinde kullanımı uygun değildir.

- Motora uygulama yapılırken, üzerinde TP ibaresi bulunan yarım yataklar (shell’ler) KESİNLİKLE üst parça olarak kullanılmalıdır. 

Tavsiyeler

- Montaj sonrası Turbo motorlarda aracın ilk 20 dakika boyunca 1500 devir/dakika’yı aşmayacak şekilde, sonraki 40 dakika boyunca ise 4.000 devir/dakika’yı aşılmayacak şekilde kullanılması motorun verimliliği ve güvenliği için tavsiye olunur.

- Bu işlemin sonunda motor yağı ve yağ filtresi değişimi tavsiye edilmekle birlikte, nihai karar son kullanıcının inisiyatifindedir.

DİKKAT !!! Yukarıdaki uyarı ve önerilerin dikkate alınmaması veya belirtilen kuralların uygulanmaması haricinde doğabilecek sorumluluklardan SMY kesinlikle sorumlu değildir.

EURO-5 VE EURO-6 MOTORLARDA KULLANIMI UYGUN DEĞİLDİR.

T-Performans serisi yataklar özellikle ,EURO 3 VE EURO 4 Sınıfı motorların ihtiyaçlarının karşılanması için tasarlanmıştır. Geçmişten bugüne motor bloğu ve ana sistem tasarımlarının korunarak sadece daha fazla güç elde edilmesi yönünde geliştirmeler yapılan motorlarda ; oluşan dengesiz basınç ve ısıları kompanse eden bir üründür.

Kurşunlu Bronz esaslı yataklar üzerine yapılan T-Performans ürünler  EURO 4 emisyon sınıfına kadar olan araçlara uygun bir üründür. Konvansiyonel ürünlerden  daha Sert ve güçlendirilmiş yüzey özellikleri ile güçlü bir yapıya sahiptir.

Bu ürünler Şahin'nin sıfır hatalı üretim politikası ile üretilir, yani özel olarak ikinci kez göz kontrol ve hassas otomatik  makina ölçü kontrollerinden geçirilerek özel eleme yöntemleri ile uygun ölçülerde kutulamaları yapılmaktadır. Özellikle Klasik ürünlerimize kıyasla daha ömürlü  ve performanslı çalışma imkanı sağlar.

Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Not: T-Performans ürünler sadece  keplerin daha fazla yük gören yüzünde kullanılmalıdır. Kol yataklarda sadece üstteki kepe, Ana yataklarda ise sadece alt yatak kepine takılır. *Motor yataklarını araç üzerine monte etmeden önce MUTLAKA bilgilendirme , uyarı ve yine kullanım tablolarında verilmiş olan kullanılabilecek marka/model detaylarını dikkatle inceleyiniz ve T-Perf. Serisi ürünü önerilerimiz dahilinde kullandığınızdan emin olunuz.

bottom of page