top of page

Kariyer Yönetimi

AnasayfaKariyer > Kariyer Yönetimi

ÖNERİ VE ÖDÜL SİSTEMİ

 

Şahin A.Ş.’de tüm çalışanlar, ‘’Bir Fikrim Var’’ projesi kapsamında, şirkete değer katabilecek her türlü öneri ve projeyi geliştirip sunma fırsatına sahiptirler. Büyük bir titizlikle incelenen öneriler, şirkete sağladıkları fayda ve katma değer çerçevesinde ödüllendirilmektedir.

 

EĞİTİM VE GELİŞİM

 

Şahin A.Ş. çalışanların görevlerini en verimli ve keyifli şekilde yapabilmeleri için şirket içerisinde; çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği, oryantasyon ve işbaşı eğitimleri, rotasyon ve iş değişikliği eğitimleri, ilk yardım ve sivil savunma eğitimleri vb. eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri de sunulmaktadır. Çalışanların mesleki ve kişisel gelişimleri için katkı sağlamak ve güçlü alanlarını daha da geliştirmek için, şirketimiz tarafından sektöre yönelik özel eğitimlerden, kişisel gelişim eğitimlerine kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsayacak şekilde iç ve dış eğitimler düzenlenmektedir. Sektörel ve teknolojik değişimleri takip etmek üzere gerektiğinde ilgili personelin yurt dışı eğitimlere de katılması sağlanır.

PERFORMANS YÖNETİMİ

 

Şahin A.Ş.’de uygulanmakta olan performans yönetim sisteminin en önemli amacı çalışanlarımızın potansiyellerini en üst noktada geliştirip değerlendirmelerini sağlamaktır.Bu amaçla performans değerlendirme sonucunda elde edilen veriler Eğitim ve Gelişim, Kariyer Yönetimi ve Ücret Yönetim Sistemlerinin uygulanmasında kullanılmaktadır. Performans yönetiminde, Şahin A.Ş.’nin temel stratejilerine uygun olarak şirket bazında hedefler belirlenir. Bu hedefler doğrultusunda iş performansının ölçülmesi için çalışanlar ve yöneticiler karşılıklı olarak iş hedefleri konusunda anlaşmaya varırlar. Performans değerlendirme süreçlerinde, kişilerin hem Şahin A.Ş. değerlerine uyumu hem de iş performansları göz önünde bulundurulmaktadır. Şahin A.Ş. çalışanlarının, kendi performansları, gelişimleri ve kariyerleri üzerinde sorumluluk sahibi olmaları beklenmektedir.  Bu bakış açısıyla, çalışanlarımızın sürekli öğrenme arzusu taşıması, astlarının ve takım arkadaşlarının gelişimine destek olması, sektörün ve şirketimizin değişim hızına uyum göstermesi en önemli performans göstergelerindendir.

bottom of page