top of page

T-Max Sputter

Anasayfa Ürünler > Sputter T-Max

T82_T-MAX BORDO_CALISMA.jpg

T-Max Yataklar (Sputter):

T-Max serisi yataklar özellikle , yeni nesil Euro Emisyon Standartları gereği Euro 5 ve Euro 6 Sınıfı teknolojilere sahip downsize (küçültülmüş9 turbo benzin / turbo dizel motorların ihtiyaçlarının karşılanması için tasarlanmıştır. Sonradan geliştirilmiş ve güçlendirilmiş motorlarda yorulma dayanımı ve artan basınç ihtiyaçlarının karşılayabilmeleri için SMY tarafından piyasa taleplerine ve ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilmiştir.

Kurşunlu Bronz esaslı malzemeler üzerine yapılan Sputter T-Max ürünlerimiz güçlendirilmiş kompozit yapıları sayesinde İyi Aşınma ve Yük taşıma özelliklerini sergilerler. Geleneksel Bimetal ve Trimetal yatakların, yüksek silindir basınçları ve ağır yükler  altında yorulma limitleri olup, daha farklı yapıda inşa edilen  yataklara ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız, bu ihtiyaçların farkında olmakla birlikte, bu doğrultuda Sputter yöntemi ile T-Max yataklarını üretmeye başlamıştır.Bu ürünler Şahin'nin sıfır hatalı üretim politikası ile üretilir, yani özel olarak ikinci kez göz kontrol ve hassas otomatik makina ölçü kontrollerinden geçirilerek özel eleme yöntemleri ile uygun ölçülerde kutulamaları yapılmaktadır.

Özellikle turbo dizel motorlu araçlarda diğer Klasik ve T-Performans ürünlerimize kıyasla çok daha uzun ömürlü  ve performanslı çalışma imkanı sağlar.

Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG

Not: T-Max  ürünler sadece keplerin dah fazla yük gören yüzünde kullanılmalıdır. Kol yataklarda sadece üstteki kepe, Ana yataklarda ise sadece alt yatak kepine takılır.

Dikkat: Hiç bir yatak yapısı , uygunsuz , eksik veya sonradan bozulan yağlama şartlarında, verimli  ömrünü tamamlayamaz. Motorun alttan açılarak yatakların değiştirilmesi uygun bir methot olmayıp ilerleyen süreçte motorda arızalara sebebiyet verir.

bottom of page